poniedziałek, 6 lipiec 2020, Imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny

Muzeum Fotografii. Zaproszenie na 23 wernisaż wystawy w Galerii Muzealnej

W piątek 3 lipca o godzinie 19.00 spotkamy się z Dariuszem Kwiatkowskim na wernisażu jego autorskiej, bardzo plastycznej wystawy fotograficznej "Zatrzymane".

Kilka słów o artyście

"Dariusz Kwiatkowski

Ur. 14.02.1952  w Stalowej Woli w rodzinie artysty malarza Kazimierza Kwiatkowskiego .

Absolwent AGH . Fotografią zajmuje się od 1978 r.

Pierwsze sukcesy w roku 1984 -  Szczecin - V Pomorskie Spotkania z Diaporamą :

- II m-ce w dziale krajoznawczym , nagroda za najlepsze zdjęcia , dyplom honorowy Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego .

Gdańsk - Diakraj 84 : I m-ce w dziale impresji krajoznawczych .

Szczecin 1985 – VI Pomorskie Spotkania z Diaporamą  -  nagroda za najlepsze zdjęcia , Dyplom Honorowy Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego za wartości artystyczne .

Kraków  - Góry 85 – II m-ce .

Szczecin 1986 – VII Pomorskie Spotkania z Diaporamą – dyplom Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego za wartości artystyczne  , II m-ce w dziale ogólnym Rok 1987 – Lublin – Biosfera 87 – medal i dyplom .

Ameliówka – Kielce 87 – X  Biennale Fotografii Krajobrazu Polskiego i VI Ogólnopolskie Sympozjum Fotograficzne  „ Krajobraz „ udział na zaproszenie Zarządu Okręgu Świętokrzyskiego ZPAF.

Lubiń 87 – nagroda specjalna Bolesławieckiego Towarzystwa Fotograficznego , wyróżnienie w grupie II , wyróżnienie za najlepsze zdjęcia , Dyplom Federacji Amatorskich Stowarzyszeń Fotograficznych w Polsce za wysoki poziom artystyczny.

Lata następne : prezentacje diaporam na zaproszenie Zarządu Okręgu Świętokrzyskiego ZPAF .

Rok 2001 – wstąpienie do Związku Polskich Fotografów Przyrody , współudział w albumie fotograficznym pt. „ Mistrzowie Polskiego Pejzażu  „  wydanym przez ZPAF Okręg Świętokrzyski .

Rok 2002 – wyróżnienie „European Nature Photographer of the Year 2002 „ GDT – Niemcy Lunen

Kampinos 2003  – III-m-ce w kat.Inne Zwierzęta .

Ogólnopolski  konkurs " Fotograf Roku 2005 ZPFP " – I m-ce  i wyróżnienie w  kat.Flora oraz III m-ce w kat.Zestaw

Rok 2006 - tytuł " Fotograf Roku 2006 ORP ZPFP " , I m-ce w kat. Flora oraz wyróżnienie w kat .Zestaw .

Ogólnopolski Konkurs Fotografa Roku 2006 ZPFP  – II m-ce w kat. Inne Spojrzenie oraz wyróżnienie w kat. Zestaw .

Liczne wystawy indywidualne i zbiorowe .  Wielokrotnie w jury konkursów fotografii .

Fotografię traktuje jako malarstwo  artystyczne . Preferuje makrofotografię , abstrakcje i pejzaż ."

Serdecznie zapraszam i proszę zachować wszystkie zasady obowiązujące podczas pandemii.

Antoni Florczak