sobota, 21 wrzesień 2019, Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

Muzeum Fotografii zaprasza na wernisaż wystawy muzealnej "Patroni Techniki" - Polska premiera 7 września (sobota)

Po blisko 3 miesiącach załatwień na cały wrzesień przyjedzie do Galerii Muzealnej wystawa ale tym razem nie fotograficzna ale muzealna.

To Polska premiera. Wydarzenie muzealne o skali europejskiej. Wystawa „Święci Patroni Techniki" to myślę, że największe wydarzenie w Naszym Muzeum, ale i na pewno w Janowie Lubelskim.

To 12 ołtarzy – tryptyków średniowiecznych prezentujących Patronów dziedzin techniki, nauki i rzemiosła. Przy każdego ołtarzu również szafa z opisanymi artefaktami.

Telekomunikacja, internet, drukarstwo, kowalstwo, astronomia, meteorologia, geodezja i kartografia, fizyka i chemia, zegarmistrzostwo, fotografia, krawiectwo i górnictwo. To dziedziny i ich patroni.

Przedsięwzięcie mogło dojść do skutku dzięki zaangażowaniu się Generalnego Dyrektora Słowackich Technicznych Muzeów (9 muzeów) w Koszycach Eugena Lubanic Patronat Honorowy objął Burmistrz Janowa Lubelskiego Krzysztof Kołtyś. Dziękuję firmie Max Elektro i Panu Romanowi Oleszko za finansowe wsparcie.

Podczas wernisażu w sobotę 7 września o godzinie 16.00 podpiszemy kolejną fantastyczną Umowę Współpracy z Muzeum Fotografii we Lwowie . Serdecznie zapraszam.

Wystawa w Janowie jest częścią Europejskiego Festiwalu Smaków Lublin 2019.

Zapraszam 8 września od godziny 12 do 18 w Galerii Sztuki  Sceny Plastycznej KUL, Lublin, Rynek 8 na prezentację  Fotografii Stereoskopowej z setkami zdjęć stereoskopowych Krakowa, Tatr i innych z lat ... 1914-1920 a będących na stanie  Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim.

Jednocześnie zapraszam 5 września godzina 7-8.00 do TVP3 Lublin na oglądanie programu "Między Bugiem a Wisłą " podczas którego będę zapraszał widzów na te piękne wydarzenia.

Antoni Florczak