niedziela, 20 październik 2019, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Młodzi strażacy na spływie kajakowym rzeką Bukowa 20 sierpnia 2019 r.

Koniec  wakacji. Piękny sierpniowy dzień. Grupa młodzieży zrzeszona w drużynach pożarniczych w Janowie Lubelskim, Modliborzycach, Stojeszynie i Wierzchowiskach Pierwszych wspólnie z swoimi opiekunami (40 osób) aktywnie spędzała czas na zorganizowanym spływie kajakowym rzeką Bukowa. Dzięki przychylności i wsparciu finansowemu Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Janowie Lubelskim oraz Panu Arturowi Skiba – Bractwo Obserwatorów uczestnicy spływu podziwiali walory przyrodnicze i krajoznawcze rzeki Bukowa, poznawali jej faunę i florę.

Podczas spływu młodzież bardzo dobrze się bawiła, nawiązała nowe znajomości oraz doskonaliła techniki pływania kajakiem. Spływ rozpoczął się w  miejscowości Łążek Garncarski, trwał 2,5 godziny i zakończył się w miejscowości Kuziory po przypłynięciu około 10 km. W trakcie spływu w ramach dbania o środowisko naturalne młodzież zebrała dwa duże worki śmieci zalegających w rzece za co należą się gorące słowa podziękowania. Pragnę serdecznie podziękować również opiekunom Dh Kindze Cyran, Dh Kamilowi Kwiecień ze Stojeszyna, Dh Jerzemu Dudzie z Wierzchowisk Pierwszych, Dh Dariuszowi Kwiecień z Janowa Lubelskiego oraz kierowcom z jednostek OSP za poświęcony czas, opiekę nad młodzieżą i współpracę. Pomimo fizycznego zmęczenia na twarzach dzieci widoczny był uśmiech i zadowolenie.

Nadmieniam, iż zorganizowany spływ kajakowy rzeką Bukowa był efektem działań - szkolenia "Wiatr i woda" nad zalewem w Klubie żeglarskim ZEFIR i zawodów w sportach wodnych z elementami pożarniczymi przeprowadzonymi w dniu 18 sieprnia 2019 roku.

Tekst i zdjęcia Krzysztof Kurasiewicz