sobota, 30 maj 2020, Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Pogoda w Janowie

Majowe granie z Olek Orkiestrą...

Jeszcze tylko przez najbliższy tydzień mamy możliwość i przyjemność posłuchać pieśni Maryjnych wygrywanych przez Olek Orkiestrę. Codzienny koncert Orkiestry poświęcony Maryi przez cały miesiąc maj ma szczególne znaczenie, biorąc pod uwagę również i tradycję..

Muzycy pod batutą Aleksandra Krzosa codziennie przez rozpoczęciem porannej Mszy Świętej  (o 6 godzinie) grają pieśni,  a wraz z tą melodią wtóruje Im poranny śpiew ptaków na Placu Maryjnym.

Co roku, koncert odbywał się na balkonie Janowskiego Sanktuarium. Pieśni niesione przez majowy wiatr były zaproszeniem dla wszystkich do wspólnej modlitwy. Przypomnijmy, że „janowskie majowe granie” zostało zapoczątkowane pod koniec dziewiętnastego wieku przez Józefa Janisza. By on organistą w Janowie Lubelskim, kapelmistrzem orkiestry wojskowej w carskim wojsku i komendantem nowo założonej w Janowie straży pożarnej. Założył również chór parafialny, później powstał chór dziecięcy. Józef Janisz zorganizował także orkiestrę dętą.

Przez cały maj zapraszamy Państwa na 30 minutowy koncert pieśni religijnych w wykonaniu Orkiestry…

Przyznać trzeba, że w ostatnim czasie mamy chłodne poranki, jednak codziennie o stałej porannej porze Olek Orkiestra gra dla Maryi,dla Nas...

Tekst i foto: Dorota Kozdra

Prezentujemy Państwu również filmik nagrany podczas porannego koncertu.

Aby przejść na stronę proszę kliknąć w zamieszczony obrazek

 

Fotogaleria

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www