środa, 15 lipiec 2020, Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona

Pogoda w Janowie

List od Burmistrza Janowa Lubelskiego Krzysztofa Kołtysia. Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Gminy Janów Lubelski

Od dwóch tygodni żyjemy w nieznanej nam wcześniej rzeczywistości. Obecny czas jest dla nas okresem trudnym, wymagającym pokory, spokoju, cierpliwości, wzajemnego zrozumienia i pomocy. Walka z pandemią koronawirusa to walka o nasze zdrowie i życie. Dlatego jestem dumny z postawy naszych mieszkańców, którzy zdali egzamin z odwagi, rozwagi i odpowiedzialności.

Na słowa szczególnego uznania zasługują pracownicy służby zdrowia pracujący, zarówno w szpitalu, jak i w zakładach podstawowej opieki zdrowotnej. To oni jako pierwsi musieli   stawić czoła groźnemu wirusowi. Te dwa minione tygodnie były wyjątkowo trudne. Brakowało środków ochrony osobistej, trzeba było na bieżąco uczyć się procedur postępowania, a przede wszystkim trzeba było  pokonać strach. Ta operacja się powiodła. Dziękujemy Wam Drodzy pracownicy służby zdrowia!

Wielką i niezwykle ważną pracę wykonują pracownicy Powiatowej Inspekcji Sanitarnej (Sanepid). Obserwuję ich pełną poświęcenia pracę i w imieniu wszystkich dziękuję za nieprzespane noce, spędzone na służbie.

W walce z epidemią zaangażowane są wszelkie służby. Dziękuję pracownikom Policji, Straży Pożarnej,  Ośrodka Pomocy Społecznej, Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej.

Prawdziwymi bohaterkami i bohaterami stali się nasi mieszkańcy pracujący w sklepach, aptekach, bankach, na poczcie, którzy w pierwszych dniach epidemii przeżyli prawdziwy szturm klientów, nie posiadając odpowiednich zabezpieczeń. Proszę przyjmijcie Państwo słowa wielkich podziękowań i prawdziwej wdzięczności.

Słowa podziękowań kieruję do wszystkich pracowników sklepów, firm usługowych, zakładów produkcyjnych i urzędów.

Z satysfakcją obserwuję wprowadzanie procedur bezpieczeństwa we wszelkich instytucjach i firmach. Dzięki temu oraz zdyscyplinowaniu naszych mieszkańców, rozprzestrzenianie się epidemii w naszej gminie i powiecie zostało zahamowane.

Niech nie osłabi to naszej czujności, gdyż groźny wirus w każdej chwili może zaatakować kogoś z nas. Apeluję o dalsze, rygorystyczne przestrzeganie zaleceń Ministerstwa Zdrowia, Inspekcji Sanitarnej oraz stosowanie się do zarządzeń i komunikatów władz powiatowych i gminnych.

Pragnę Państwa zapewnić, że od początku epidemii działają: powiatowy i gminny zespół zarządzania kryzysowego, które podejmują adekwatne działania będące w zakresie ich kompetencji.

Jednocześnie pragnę nadmienić, że samorząd stara się dokładać wszelkich starań, aby nasza społeczność w miarę swych potrzeb prawidłowo funkcjonowała.

W tym wyjątkowym czasie nasze szkoły przeszły na zdalny tryb pracy. Nauczyciele, uczniowie i rodzice dostosowują się do nauki poprzez internet. Wszystkim serdecznie dziękuję i mam nadzieję, że ten czas będzie dobrze wykorzystany.

Pomimo faktu, że Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe pracują w trybie ograniczonej, osobistej dostępności dla interesantów, to pracują w sposób ciągły, rozpatrując wpływające sprawy, wydając decyzje administracyjne. Prosimy o kontakt telefoniczny i mailowy. Pracownicy urzędów, jak i jednostek organizacyjnych gminy i powiatu są do Państwa dyspozycji.

Drodzy Mieszkańcy,

Dziękuję, że pomimo tej trudnej sytuacji potrafimy być wobec siebie solidarni, potrafimy się wzajemnie wspierać i nieść sobie pomoc. To budujące, że jesteśmy razem. Imponują mi akcje społeczne inicjowane przez naszych mieszkańców, dotyczące szycia maseczek, czy też zbiórki potrzebnych artykułów higienicznych. Tą drogą przesyłam serdeczne podziękowania dla inicjatorów i uczestników takich akcji.

Ostatni czas był dla nas trudny. Przed nami kolejne wielkie wyzwanie związane z kryzysem ekonomicznym, którego rozmiarów nikt nie jest w stanie przewidzieć. Miejmy nadzieję, że wspólny wysiłek rządu, przedsiębiorców i samorządów pozwoli nam zachować, jak największą liczbę zakładów i miejsc pracy.

Za zrozumienie i okazaną postawę jeszcze raz Państwu dziękuję życząc dużo zdrowia, pomyślności i szybkiego powrotu do normalnego funkcjonowania. 

Krzysztof Kołtyś

Burmistrz Janowa Lubelskiego

 

 

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www