Pogoda w Janowie

poniedziałek, 17 grudzień 2018, Imieniny: Olimpii, Łazarza, Jolanty

KATARZYNA BIELAK I GABRIELA GÓRA W FINALE VI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ W KRASNYMSTAWIE

12 kwietnia 2018r. uczennice LO im. Bohaterów Porytowego  Wzgórza zmagały się z zawiłościami językowymi podczas VI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ „ Mówię i piszę po polsku.”

Nasze szkolne mistrzynie poprawności językowej w etapie wojewódzkim rywalizowały z najlepszymi uczniami z 28 szkół województwa lubelskiego. Rozwiązywały ćwiczenia ortograficzne i językowe, wykazały się również biegłą znajomością frazeologii. Dyktando pt. ,,Hetka-pętelka czy człowiek encyklopedia?” zawierało wiele ortograficznych niespodzianek. Nie lada wyzwaniem było również rozszyfrowanie połączeń związków frazeologicznych czy odmiana nazwisk.

Patronat nad konkursem objęła m.in. Katedra Języka Polskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II ( uczelnia, z którą w tym roku nasza szkoła podpisała umowę patronacką) a główną nagrodą był indeks tejże uczelni.

Gratulujemy Kasi i Gabrysi wysokich not i życzymy sukcesów w kolejnych zmaganiach językowych.

                                                                        Opiekun uczennic : Beata Góra

 

 

Fotogaleria

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www