Pogoda w Janowie

czwartek, 18 październik 2018, Imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

Kalendarz nadchodzących wydarzeń

Wrzesień.  Już w najbliższa sobotę - 16 września, zapraszamy na Moto Piknik nad Janowski Zalew, natomiast już w niedzielę 17 września odbędzie się Rowerowy Rajd na Orientacje. Spotkanie organizuje Bike Club Janów Lubelski i Nadleśnictwo Janów Lubelski. Najbliższy weekend to także Rajd Rowerowy Rodzin - Droga Krzyżowa (16-17 września).

Październik rozpoczniemy historycznie i patriotycznie. Otóż 1 października (w niedzielę) odbędzie się 78. Rocznica zakończenia Działań Obronnych Grypy Płk. Tadeusza Zieleniewskiego w Momotach Górnych. Dnia 9 października (niedzielę) Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ignacego Łukasiewicza w Łążku Ordynackim obchodzić będzie 50. lecie powstania. To kolejny jubileusz, który będzie miał miejsce w miesiącu październiku. Dnia 13 – 14 października to podniosły czas dla Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza. W 2017 roku mija 100 lat od powstania tzw. „starego ogólnika”. Warto tu zauważyć, iż drugi dzień Jubileuszu szkoły to również święto Nauczycieli – Dzień Edukacji Narodowej. „Repertuar” konkursów recytatorskich, muzycznych na miesiąc październik – grudzień przygotował dla dzieci i młodzieży Janowski Ośrodek Kultury (strona JOK) , zaś turnieje o charakterze sportowym  - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (strona MOSIR).

W październiku MOSiR zaprasza na X Janowski Turniej w Bowlingu, natomiast Janowski Ośrodek Kultury na XXI Jesienny Konkurs Recytatorski. W listopadzie odbędzie się XVIII Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej i Religijnej.

W tym roku, w listopadzie juz po raz 99. bedziemy świętować odzyskanie przez Polskę Niepodległości.

W grudniu spotkamy się na Rynku Starego Miasta na wspólnej Wigilii.

Tekst i foto: Dorota Kozdra

 

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www