Pogoda w Janowie

wtorek, 18 grudzień 2018, Imieniny: Gracjana, Bogusława, Laurencji

IV Edycja Ligi w Halowej w Piłce Nożnej o Puchar Burmistrza Janowa Lubelskiego

Zwycięzca           –             ŚNIEGOWCY

Górny rząd od lewej: Adrian Wojtan, Mateusz Kowalczyk, Konrad Wąsik, Marcin Król, Paweł Chmiel.

Dolny rząd od lewej: Andrzej Łukasik, Dawid Szczuka, Michał Kozłowski, Mariusz Majdanik, Kacper Chmiel

 

Tej zimy na hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Janowie Lubelskim odbyła się już IV edycja Ligi w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Burmistrza Janowa Lubelskiego Krzysztofa Kołtysia. Do rozgrywek przystąpiło 12 zespołów, czyli ponad 120 zawodników. Turniej ten rozgrywany był jak co roku zresztą w każdą niedzielę począwszy od 8 grudnia 2014r aż do meczów finałowych 15 lutego 2015r. Kilka słów odnośnie regulaminu turnieju. Otóż drużyny grały systemem 5+1, czyli pięciu zawodników w polu plus bramkarz. Rozgrywki składały się z dwóch części, spotkań grupowych ( 30 spotkań – 6 meczów w każdej z 5 kolejek ) oraz meczów pucharowych ( 12 spotkań – w systemie przegrywający odpada ), mecze grano 2x10min z wyjątkiem meczów półfinałowych i finałowych, które rozgrywano systemem 2x15min. Po rozgrywkach grupowych każdy z zespołów przystępował do fazy pucharowej, miejsce zajęte w pierwszej części turnieju decydowało o rozstawieniu drużyny w decydującej fazie rozgrywek.

 

FINAŁY

W niedzielę 15 lutego rozegrane zostały dwa ostatnie mecze w IV edycji Ligi Halowej. I tak w spotkaniu o 3 miejsce zmierzyły się drużyny 4-8 PRZESIEDZIAŁEM – JAPA TAM. Oba zespoły rywalizowały ze sobą w grupie i po wyrównanym meczu padł wówczas wynik 1:0 dla tej pierwszej drużyny. W meczu o 3 miejsce zaczęło się podobnie bo do przerwy było 1:0 po bramce Piotr Kamińskiego i drużyna 4-8 PRZESIEDZIAŁEM była bliżej brązowego medalu. W drugiej części spotkania do wyrównania szybko doprowadził zespół JAPA TAM po bramce Mateusza Jaworskiego, jednak odpowiedź nastąpiła 2min później i znów ekipa 4-8 PRZESIEDZIAŁEM mogła cieszyć się z prowadzenia, tym razem 2:1. Kiedy wydawało się ze spotkanie zakończy się takim rezultatem akcją indywidualną popisał się Łukasz Kaproń z drużyny JAPA TAM i na 22 sekundy przed końcem doprowadził do remisu. Jednak już po 5 sekundach odpowiedziała drużyna 4-8 PRZESIEDZIAŁEM i po bramce Michała Drewniaka wygrała ostatecznie 3:2.

W finale spotkały się drużyny BRACIA DALTON ( dwukrotny ostatni zwycięzca rozgrywek ) i ŚNIEGOWCY. Obie drużyny grały z sobą w spotkaniu grupowym, gdzie padł wynik 1:0 dla zespołu BRACIA DALTON oraz spotykały się w ostatnich dwóch latach w półfinałach Ligi Halowej, gdzie również dwukrotnie wygrywała drużyna BRACIA DALTON ( 2:1 rok 2013 i 3:2 rok 2014 przyp.red ). Faworytem przed spotkaniem dla wielu był zespół BRACIA DALTON, który jako jedyny w tej edycji rozgrywek nie przegrał żadnego meczu, a do tego w bezpośrednich meczach z drużyną ŚNIEGOWCY wygrywał. Jednak jeżeli ktoś wnikliwie oglądał zmagania na hali sportowej widział, że zespół ŚNIEGOWCY, to była drużyna typowo turniejowa, która z każdym meczem rosła w siłę, stając się w fazie pucharowej „maszyną do wygrywania”, a finał to był „pokaz siły” tego zespołu. Do przerwy na tablicy był wynik 1:0 dla zespołu ŚNIEGOWCY po bramce Mariusza Majdanika ( 7min meczu ). Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia drużyny ŚNIEGOWCY i drugiej bramki Mariusza Majdanika ( 16min ). W minucie 20 odżyły nadzieję w zespole BRACIA DALTON i bramce Pawła Sobótki, wydawało się że drużyna BRACIA DALTON może jeszcze odwrócić losy tego meczu. Jednak szybko plany te zostały rozwiane i po kontrze Andrzeja Łukasika oraz dokładnym podaniu do Dawida Szczuki ten ostatni podwyższył wynik spotkania na 3:1 ( 22min ). Ostatnie 8min to już popis „jednego aktora” i dwa kolejne gole Dawida Szczuki ( 24min i 27min ), czyli klasyczny hat-trick tego zawodnika, co po raz pierwszy udało się zawodnikowi w finale w Janowskiej Lidze Halowej. Końcowy wynik 5:1 i triumf drużyny ŚNIEGOWCY w Janowskiej Lidze Halowej sezonu 2014/2015

Po meczu finałowym nastąpiło wręczenie nagród dla poszczególnych drużyn oraz wyróżnień indywidualnych. Nagrody wręczał Burmistrz Janowa Lubelskiego Krzysztof Kołtyś. Najlepsze drużyny z rąk pana burmistrza odebrały puchary oraz każdy z zawodników trzech najlepszych drużyn został udekorowany medalem odpowiednim do zajętego przez jego zespół miejsca. Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody otrzymały również pozostałe drużyny, które grały w rozgrywkach Ligi Halowej. Przyznane zostały również nagrody indywidualne.

I tak w kategorii najlepszy bramkarz turnieju zwyciężył Konrad Wąsik ( ŚNIEGOWCY ), który w całym turnieju dał sobie strzelić najmniej bramek tylko 8, ale też przez cały turniej bronił na równym i wysokim poziomie pomagając swojej drużynie w końcowym sukcesie. Tuż za jego plecami znaleźli się Jarosław Szabat ( BRACIA DALTON ) i Dawid Jargieło ( 4-8 PRZESIEDZIAŁEM ).

W kategorii król strzelców zwyciężył Grzegorz Sobótka, któremu ta sztuka udała się drugi raz z rzędu. W tym roku zdobył 8 goli i to on mógł odebrać statuetkę dla najlepszego strzelca turnieju. Tuż za nim z 6 golami znaleźli się Piotr Chmiel ( BRACIA DALTON ) i Łukasz Kaproń ( JAPA TAM ).

Nagrodę Fair Play otrzymał Paweł Chmiel ( ŚNIEGOWCY ) za wzorową postawę na boisku w czasie meczu, którą wykazał się czy to w meczach grupowych czy pucharowych. Jego kontrkandydatami do tej nagrody byli Łukasz Piecyk ( BRACIA DALTON ) i Mateusz Jaworski ( JAPA TAM ).

Nagroda dla najlepszego zawodnika turnieju trafiła w ręce Pawła Sobótki ( BRACIA DALTON ), który kierował na boisku poczynaniami swojej drużyny ciągnąc ją do finału tegorocznej edycji. W walce o tą statuetkę wyprzedził Adriana Wojtana ( ŚNIEGOWCY ), Łukasza Kapronia ( JAPA TAM ) oraz Roberta Widza ( KOKO JUMBO ).

 

PODZIĘKOWANIA

Na koniec chcieliśmy w imieniu organizatorów turnieju podziękować oczywiście tym, którzy pomogli nam w zorganizowaniu tegorocznej IV edycji edycja Ligi w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Burmistrza Janowa Lubelskiego Krzysztofa Kołtysia. Mamy tutaj na myśli pana Burmistrza Krzysztofa Kołtysia i Urząd Miasta w Janowie Lubelskim sponsora strategicznego naszej Ligi Halowej, firmę F.U.H. INKOM Piotr Łacko sponsora indywidualnego, Dyrektor Szkoły Podstawowej panią Krystynę Ćwiek, która po raz kolejny udostępniła nam Halę Sportową na czas trwania rozgrywek, pana Ryszarda Majkowskiego za przygotowanie hali do rozgrywek i wielu innym ludzi pomagających nam przy turnieju .

Dziękujemy również zawodnikom, którzy tak chętnie zgłosili się do rozgrywek i to ich zmagania mogliśmy co tydzień śledzić w hali sportowej oraz wszystkim kibicom, którzy dodawali kolorytu tym rozgrywkom i wypełniali trybuny hali sportowej.

Zapraszamy również na kolejną już V edycję rozgrywek, która wystartuje w grudniu 2015r.

                                   

                                               - Organizatorzy

TERMINARZ FAZY PUCHAROWEJ ROZGRYWEK IV EDYCJI LIGI HALOWEJ

FINAŁY - 15.02.2015

16:00

4-8 PRZESIEDZIAŁEM

3 : 2 (1:0)

JAPA TAM

17:00

ŚNIEGOWCY

5 : 1 (1:0)

BRACIA DALTON

18:00

CEREMONIA DEKORACJI UCZESTNIKÓW LIGI HALOWEJ

PÓŁFINAŁY - 01.02.2015

15:00

SNIEGOWCY

3 : 0 (2:0)

4-8 PRZESIEDZIAŁEM

16:00

JAPA TAM

2 : 3 (0:0)

BRACIA DALTON

ĆWIERĆFINAŁY - 25.01.2015

14:00

SNIEGOWCY

2:0 (0:0)

ISKIERKA

14:30

JAPA TAM

6:1 (1:0)

PKS JAN CHRZCICIEL

15:00

4-8 PRZESIEDZIAŁEM

1:1 (0:1) (k.3:1)

KOKO JUMBO

15:30

BRACIA DALTON

0:0 (k.3:1)

AJAX

PLAY- OFFS - 18.01.2015

14:00

CAPRI - EXPRESS

2:4 (0:3)

ISKIERKA

14:30

LANE Z SOKIEM

3:4 (1:2)

PKS JAN CHRZCICIEL

15:00

KOKO JUMBO

5:0 (1:0)

WILKOŁAKI

15:30

AJAX

1:1 (1:1) (k.3:2)

GUKS MODLIBORZYCE

TABELA GRUPY A

Miejsce

Nazwa drużyny

Mecze

Punkty

Bramki

1

BRACIA DALTON

5

15

17 – 4

2

ŚNIEGOWCY

5 (2)

7 (4)

9 – 7 (3-0)

3

LANE Z SOKIEM

5 (2)

7 (3)

5 – 8 (3-5)

4

KOKO JUMBO

5 (2)

7 (1)

6 – 8 (2-3)

5

GUKS MODLIBORZYCE

5

6

7 – 12

6

ISKIERKA

5

1

7 – 11

TABELA GRUPY B

Miejsce

Nazwa drużyny

Mecze

Punkty

Bramki

1

4-8 PRZESIEDZIAŁEM

5

15

17 - 3

2

JAPA TAM

5 (1)

10 (1)

10 – 2 (0-0)

3

CAPRI - EXPRESS

5 (1)

10 (1)

8 – 6 (0-0)

4

AJAX

5

4

13 – 13

5

WILKOŁAKI

5

3

3 – 21

6

PKS JAN CHRZCICIEL

5

1

4 – 10

 

NAJLEPSI STRZELCY GMINNEJ LIGI HALOWEJ W PIŁCE NOŻNEJ

1.    Sobótka Grzegorz    -    4-8 PRZESIEDZIAŁEM    -    8 GOLI
2.    Chmiel Piotr             -    BRACIA DALTON              -    6 GOLI    
        Kaproń Łukasz        -    JAPA TAM                            -    6 GOLI
3.    Wojtan Adrian           -    ŚNIEGOWCY                     -    5 GOLI
        Szczuka Dawid        -    ŚNIEGOWCY                     -    5 GOLI

 

Prezentacja drużyn IV Edycji Ligi w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Burmistrza Janowa Lubelskiego

 

Klasyfikacja końcowa

1 miejsce            –             ŚNIEGOWCY

2 miejsce            –             BRACIA DALTON

3 miejsce            -              4-8 PRZESIEDZIAŁEM

4 miejsce            –             JAPA TAM

5 miejsce            -              AJAX

                               -              ISKIERKA

                               -              KOKO JUMBO

                               -              PKS JAN CHRZCICIEL

9 miejsce            -              CAPRI – EXPRESS

                               -              GUKS MODLIBORZYCE

                               -              LANE Z SOKIEM

                               -              WILKOŁAKI ZALEW

Wyróżnienia indywidualne

Paweł Sobótka - Najlepszy zawodnik

Konrad Wąsik - najlepszy bramkarz

Grzegorz Sobótka - najlepszy strzelec

Paweł Chmiel - nagroda Fair Plair

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www