sobota, 17 listopad 2018, Imieniny: Grzegorza, Salomei, Elżbiety

Inwestycje drogowe na terenie naszej gminy. Rozstrzygnięto kolejne przetargi

Gdy jedne ulice są w trakcie przebudowy, jeszcze inne są w trakcie przygotowań do rozpoczęcia prac. Przypomnijmy, że rozstrzygnięto przetarg na remont dalszych odcinków dróg powiatowych w lokalizacji Momoty Górne – Władysławów i ul. Turystyczna. Łączna długość - 2 km 711 m.

Rozstrzygnięto również przetarg na przebudowę drogi powiatowej ul. Bialskiej (inwestycja będzie realizowana w 2019 roku). Długość odcinka 1 km 242 m

W ostatnim czasie ogłoszono także  przetargi na drogi  gminne. Mowa o przebudowie – modernizacji drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości  Biała I, przebudowie drogi gminnej ul. Zakątnej w lokalizacji od 0+037 km do km 0+234. Wyżej wspomniane zadania (chodzi o przebudowę dróg gminnych) realizować będzie TRANSPORTEX Krzysztof Biernat z Janowa Lubelskiego.

Przebudowa dróg gminnych – ul. Jaworowa i ul. Jarzębinowa na osiedlu Przyborowie – to kolejne ulice, które w najbliższej przyszłości będą remontowane. Jest to etap I z podziałem na dwie części.

Remont jezdni i chodnika czeka ulicę gen. Józefa Bema (osiedle Południe). Do przetargu przystąpiły trzy firmy, niebawem dowiemy się o wyborze wykonawcy. Przypomnijmy, iż w przyszłości również na tym osiedlu planowana jest budowa placu zabaw.

Ponadto Gmina Janów Lubelski złożyła wniosek do Lokalnej Grupy Działania na modernizację dróg gminnych w Janowie Lubelskim: ul. Prusa, ul . Wałowa, ul. Świerdzowa polegająca na przebudowie ciągów pieszo – rowerowych.

Ponadto w najbliższym czasie będą przebudowane ciągi piesze przy ul. Sowiakowskiego w obrębie bloków mieszkalnych (inwestycja realizowana z Powiatem).

O rozpoczęciu prac na wyżej wspomnianych ulicach będziemy Państwa na bieżąco informować. Za tymczasowe utrudnienia w ruchu, które są spowodowane remontem dróg,  przepraszamy.

Dorota Kozdra

Przedstawione w galerii mapki przedstawiają lokalizację wspomnianych dróg, które są przebudowywane, czy też te, które wkrótce będą remontowane.