środa, 27 maj 2020, Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

I piknik rodzinny na Białej

Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował „Piknik Rodzinny” w ramach Programu Aktywności Lokalnej dla Mieszkańców Białej Pierwszej i Białej Drugiej współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. W organizowanie imprezy włączył się JOK, Ochotnicza Straż Pożarna, Zespół Szkół w Białej, oraz Państwowa Straż Pożarna w Janowie Lubelskim. Piknik rozpoczął się od występów małych artystów pod czujnym okiem nauczycieli. Myślą przewodnią występów był Dzień Ojca.

Po występach na plac przed remizą wjechał na sygnale strażacki wóz bojowy PSP. Pokazy urządzeń ratowniczych cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zebrani posilili się kiełbaskami i grochówką, aby mieć siły do dopingowania i udziału konkursach i zabawach. Niestety pogoda nie sprzyjała. Było chłodno i czasem kropił deszcze, nie przeszkodziło to jednak dobrej zabawie. Należy podziękować właścicielom firm- Matthiasowi, Polarisowi i Piekarni Jarosza za sponsorowanie pikniku.

Tekst i foto: J.M.