sobota, 23 luty 2019, Imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

Gala Wolontariatu w Janowie Lubelskim

Gala Wolontariatu zorganizowana była przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Janowie Lubelskim. Podziękowania i gratulacje wolontariuszom składali ks. kanonik Jan Sobczak, Wicestarosta Powiatu Antoni Kulpa, Burmistrz Krzysztof Kołtyś, dyrektorzy szkół i opiekunowie poszczególnych kół wolontariuszy. Tańce i śpiew w wykonaniu dzieci i młodzieży przeplatały się przez całą Galę. Występy podobały się zgromadzonym tak mocno, że Burmistrz obiecał, że w przyszłym roku Gala będzie nagrywana i potem zamieszczona w Internecie, aby szerszy krąg odbiorców mógł ją oglądać. Jaka jest rola wolontariatu, dlaczego warto pomagać innym odpowiedzią są słowa wiersza(fragment) Natalii Kiszka pracującej w OPS?

Dziś dla Was w podzięce wypowiadam słów parę, Abyście wiedzieli, że i ja mam wiarę, W każdym człowieku szukam pięknej strony, Bo przecież człowiek jest z miłości - do miłości stworzony. Wystarczy zejść z kanapy, Wyjść z własnego domu, By nieść pomoc bliźniemu, Tak bez wyjątku- każdemu. Kochać wszystkich także bez wyjątku, Nie pod koniec życia, ale od początku! Zatrzymaj się, chociaż na małą chwile, Rozejrzyj się dookoła siebie! Może ktoś tuż obok Ciebie jest w potrzebie. Idąc przez świat, nie patrz tylko pod swoje nogi. Spójrz na tę staruszkę z laską w lewej ręce. Uginającą się pod ciężarem zakupów, Wlokącą się do własnego, ale pustego domu. Okazuj swoją dobroć, Bo Bóg dał Ci wielkie serce, Uwierz, że wystarczy dla wszystkich, Miłość jest jedyną wartością, Która się mnoży, gdy się nią dzielimy?

Wolontariuszom dziękujemy i prosimy o więcej i Ty możesz być wolontariuszem.

Tekst i foto: Jan Machulak