Pogoda w Janowie

czwartek, 18 październik 2018, Imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

Emilia Żuber w Jury 35. Międzynarodowego Festiwalu Ale Kino!

W dn. 3-10 grudnia 2017 r. odbyła się 35. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu. Festiwal jest jedynym wydarzeniem filmowym w Polsce, który upowszechnia koncepcję nowoczesnego kina dziecięcego i młodzieżowego. Imprezie towarzyszą wydarzenia dodatkowe: warsztaty dla dzieci, młodzieży i nauczycieli.

Przez cały tydzień 135 polskich i zagranicznych filmów krótko- i pełnometrażowych obejrzało 30 tysięcy widzów a oceniało je 10 składów jurorskich. Każde jury reprezentowało inną grupę widzów i w jej imieniu przyznawało nagrody najlepszym tytułom.

W tym roku przewodniczącą Jury Nauczycieli była Emilia Żuber – nauczyciel ZST, która edukacją filmową zajmuje się od 2010 roku, a od 2012  pełni funkcję lidera Filmoteki Szkolnej w województwie lubelskim. Jury w kategorii filmów dziecięcych nagrodziło produkcję kolumbijską w reżyserii Henry’ego Rincona pt. „Drużyna bohaterów”.  Opowiada ona historię chłopca, który stracił nogę podczas wybuchu miny lądowej i marzy o  założeniu drużyny piłkarskiej, składającej się z piłkarzy takich  jak on - zranionych, okaleczonych fizycznie, doświadczonych losem. Film ma dużą wartość edukacyjną, porusza temat niepełnosprawności i przyjaźni oraz pokazuje znaczenie siły marzeń w dziecięcym świecie. Reżyser otrzymał również specjalną nagrodę tegorocznego festiwalu – Piłkarskie Koziołki. Rozdanie nagród odbyło się podczas oficjalnej Gali  w poznańskim Ratuszu w dn. 9 grudnia.

Po nagrodzie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w 2015 roku propozycja zasiadania w Jury Międzynarodowego Festiwalu Młodego Widza Ale Kino!, to kolejne ważne wyróżnienie dla nauczyciela i Zespołu Szkół Technicznych.

 

Elżbieta Dębiec

Fotogaleria

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www