niedziela, 18 listopad 2018, Imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny

Droga naszej historii. Premiera widowiska słowno - muzycznego "Z miłości do Niepodległej"

„Z miłości do Niepodległej” – to tytuł widowiska słowno – muzycznego w reżyserii Andrzeja Tomczyka, którego premiera miała miejsce wczoraj tj. 5 listopada w Janowskim Ośrodku Kultury. 100 aktorów przez 100 minut przedstawiło w niezwykle interesujący sposób trudną drogę do Niepodległości naszej Ojczyzny, jak również naszego miasta – Janowa Lubelskiego. Śpiewem, tańcem, wierszem uczczono Niepodległość naszego kraju.

„Chwilę” przed przedstawieniem wszystkich zgromadzonych gości przywitał Burmistrz Krzysztof Kołtyś i Dyrektor Muzeum Barbara Nazarewicz. Wysłuchaliśmy piosenki „Od stu lat…” w wykonaniu Sylwestra Bernaciaka. Tuż po piosence zapadła cisza, w tle sceny ujrzeliśmy barwy biało – czerwone i opowieść … naszą historię.

Widowisko zostało przygotowane pod kierunkiem Dyrektora szkoły Andrzeja Tomczyka, jak również nauczycieli szkoły z udziałem uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziału Gimnazjalnego, Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza, Zespołu Szkół im. W. Witosa w Janowie Lubelskim oraz Teatru Tradycja działającym przy Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Janowie Lubelskim.

Zgromadzona publiczność była pod wrażeniem zaprezentowanego widowiska. Gratulacje i podziękowania zostały złożone przez Krzysztofa Kołtysia Burmistrza Janowa Lubelskiego. Pan Burmistrz wyraził słowa uznania dla Pana Andrzeja Tomczyka, nauczycieli, uczniów.

„Z miłości do Niepodległej” – zostanie jeszcze nie raz zaprezentowane na deskach Janowskiego Ośrodka Kultury.

Tekst i foto: Dorota Kozdra