sobota, 21 wrzesień 2019, Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

Budowa kolejnego odcinka drogi gminnej w ciągu ul. Inwestorskiej

Do końca 2019 roku zostanie wybudowany kolejny odcinek drogi gminnej w ciągu ul. Inwestorskiej. Firmą, która będzie wykonywać zadanie jest WOD – BUD z Kraśnika.

W ramach inwestycji zostaną wykonane również zjazdy publiczne na terenie działek przyległych, oznakowanie pionowe i poziome, zamontowane zostaną urządzenia BRD, wykonane oświetlenie uliczne oraz zostanie wykonana kanalizacja teletechniczna.

Długość budowanego odcinka drogi to 465 m. Będzie to droga dwupasmowa, dwukierunkowa o szerokości jezdni 6,50 m.

Przypomnijmy, że wcześniej została wykonana sieć  wodnokanalizacyjna przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Janowie Lubelskim.

Budowa dalszego odcinka drogi w ciągu ul. Inwestorskiej to etap II wchodzący w zakres zadania jakim jest uzbrojenie terenów inwestycyjnych w miejscowości Borownica.

Sama budowa tej drogi jest zadaniem strategicznym gminy, który wpłynie na możliwość inwestowania w Janowskiej Strefie Inwestycyjnej w Borownicy. W ten sposób będzie udostępniony bezpośredni dojazd do przyległych działek, jak również  jak widzimy na zamieszczonych zdjęciach droga będzie połączona z  Drogą Krajową nr 19, czy z budowaną obecnie S19 (węzeł Janów Lubelski Północ (nazwa robocza Kopce) – na przecięciu z drogą gminną stanowiącą łącznik do Drogi Krajowej nr 19).

Tekst: Dorota Kozdra, foto: archiwum UM