wtorek, 18 czerwiec 2019, Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

Pogoda w Janowie

Antologia Niepodległościowa podczas Dnia Głośnego Czytania w Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypadający na 29 września to akcja, która z powodzeniem co roku realizowana jest w naszej szkole. Dzień ten został ustanowiony z  inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

          W tym roku szkolnym dzień ten obchodziliśmy w sposób szczególny , gdyż szczególna była lektura, którą czytaliśmy. W piątek, 28 września,  każda lekcja w naszym liceum rozpoczęła się od przeczytania wybranego fragmentu Antologii Niepodległościowej. Czytali wszyscy : dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie.

           Zbiór tekstów został opracowany przez Samorząd Uczniowski oraz panią Dorotę Rachwalską-Katę i zyskał formę małej książeczki, w której znalazły się fragmenty tekstów wskazane na oficjalnej stronie Prezydenta RP.  Zbiór opatrzony został  również dedykacją Pani Dyrektor Wiesławy Dyjach, która stanowiła wstęp do lektury  oraz zachęcała do wspólnego świętowania rocznicy .

          Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję, której kolejna edycja już za rok.

                                                                                                        Dorota Rachwalska-Kata

Fotogaleria

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www