Pogoda w Janowie

niedziela, 18 listopad 2018, Imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny

Misja Gospodarcza do RPA (Johannesburg, Kapsztad, Pretoria), 21-27.02.2018

Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Johannesburgu, Agencją Handlu, Inwestycji i Turystyki Wesgro w Cape Town oraz  Izbą Przemysłowo-Handlową w Johannesburgu organizuje Misję Gospodarczą do RPA w dniach  21 – 27 lutego 2018 r. Program Misji przewiduje organizacje forów biznesu i indywidualnych spotkań biznesowych w największych ośrodkach przemysłowo-handlowych RPA: Johannesburgu i Cape Town. W trakcie pobytu polscy przedsiębiorcy odbędą również rozmowy w wybranych instytucjach gospodarczych i ministerstwach, których zakres zostanie dopasowany do branż  i zainteresowań uczestników Misji. Dla zainteresowanych istnieje możliwość opcjonalnego poszerzenia programu o wizytę w Botswanie (Gaborone) 27.02-1.03.2018. Program biznesowy w Botswanie skierowany jest głownie dla firm z sektorów takich jak: produkcja sprzętu rolniczego i narzędzi, produkcja części samochodowych, rolnictwo ukierunkowane na przetwarzanie żywności oraz przemysł usług (ubezpieczenia, bankowość), ICT.

Republika Południowej Afryki stanowi największą gospodarkę na kontynencie afrykańskim, która opiera się głównie na usługach i przemyśle wydobywczym. Główną rolę w gospodarce RPA odgrywa sektor usług finansowych, najlepiej rozwinięty i najnowocześniejszy w tej części regionu. Znaczący udział w PKB kraju mają również handel i turystyka, usługi publiczne, transport i komunikacja. Inwestycje w RPA dotyczą głównie infrastruktury i budownictwa, energetyki, gazu i wody.

Potencjalnymi obszarami rozwoju współpracy pomiędzy Polska a RPA jest szczególnie sektor górniczy, w tym wzbogacanie rud i sektor energetyczny. Kolejne priorytetowe sektory to wydobycie i przetwarzanie ropy naftowej i gazu, produkcja części samochodowych, komponenty do produkcji samolotów, infrastruktura, logistyka, porty i rozwój południowoafrykańskiej floty handlowej, w tym przypadku Polska ma szanse stać się kluczowym partnerem RPA w szkoleniu kadr. Znaczące inwestycje planowane w Specjalnych Strefach Inwestycyjnych w okolicach Durbanu i Richards Bay, Port Elizabeth i Cape Town stwarzają szansę na rozwój współpracy morskiej. Duże możliwości rozwoju istnieją także w branżach eksportowych: w budownictwie (okna, drzwi, gotowe domy),wyposażeniu wnętrz, meblach, tkaninach dekoracyjnych, kosmetykach, narzędziach medycznych, AGD, elektronice, jachtach i łodziach motorowych, częściach i artykułach motoryzacyjnych, farmaceutykach. Szanse dla dostawców z branży budowlanej, energetyki, maszyn i technologii górniczych oraz wyposażenia wnętrz stwarza wielki rządowy program rozbudowy infrastruktury kraju, wyceniany na 100 mld dol. w najbliższych latach. Południowoafrykański rynek może być atrakcyjny praktycznie dla wszystkich towarów konsumpcyjnych i żywnościowych z Polski. RPA jest także największym inwestorem spośród krajów afrykańskich w Polsce.

Według szacunków polskich służb dyplomatycznych i handlowych w ciągu pięciu lat wielkość obrotów Polski z RPA może wzrosnąć pięciokrotnie. Oznacza to, że wartość handlu zagranicznego z Republiką Południowej Afryki może wzrosnąć o 4 mld dol.

http://www.mr.gov.pl/media/44757/RPA_29_09_2017.pdf

Ramowy program pobytu Misji KIG w RPA

Program merytoryczny:

– przygotowanie Forów Gospodarczych w Johannesburgu, Cape Town (opcjonalnie: spotkania biznesowe w Gaborone)

– organizację spotkań B2B z potencjalnymi partnerami biznesowymi;

– organizację spotkań z lokalnymi instytucjami rządowymi;

– opiekę organizacyjną  przedstawicieli KIG podczas trwania misji.

oraz

– pełną obsługę logistyczną:

– przelot w klasie ekonomicznej Warszawa – Cape Town  i Johannesburg – Warszawa

– przeloty lokalne: Cape Town-Johannesburg

– transfery lotnisko / hotel / lotnisko

– pobyt w **** hotelach w Johannesburgu i  Cape Town (rezerwacja hotelowa dla całej grupy zostanie dokonana przez KIG za pośrednictwem Ambasady RP, natomiast opłaty za hotel dokonują na miejscu uczestnicy  misji – koszt 1 noclegu ok. 200 USD)

– ubezpieczenie (w przypadku Botswany – dodatkowo potrzebna wiza)

– przygotowanie materiałów promocyjno-informacyjnych o uczestnikach misji dla lokalnych partnerów i rozmówców biznesowych

– program towarzyszący.

 

Z uwagi na harmonogram przygotowań (w tym konieczność wykupienia założonych rezerwacji lotniczych oraz potwierdzenia rezerwacji hotelowych, lokalnych przelotów itp. w celu utrzymania ich cen)  prosimy o PILNE wypełnienie  formularza zgłoszenia Rejestracja on line

 

Wszystkim zarejestrowanym przekażemy następnie szczegółowe informacje  organizacyjne.

 

Kontakt

 KRAJOWA IZBA GOSPODARCZA

Biuro Współpracy z Zagranicą

Agnieszka Salamończyk
tel. 22  630 97 73
kom. 516 178 476
asalamonczyk@kig.pl

Elżbieta Wojtas
tel. 22 630 97 52
ewojtas@kig.pl

źródło: kig.pl

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www