Drukuj print

Czekoladowy dzień w ŚDS

Autor: Dorota Kozdra
Opublikowano: 19.02.2021
Czekoladowy dzień w ŚDS

Któż z nas nie lubi czekolady? Przy tylu rodzajach, ile występuje, każdy znajdzie coś dla siebie. Jedni lubią gorzką, inni - mleczną, jeszcze inni - smakową, z dodatkami itp.

Jedząc czekoladę, podnosimy poziom serotoniny i endorfiny w mózgu, co wpływa na nasz organizm pobudzająco. Jesteśmy gotowi do działania.

Czekolada również pozytywnie wpływa na nasz układ nerwowy, przeciwdziała depresji  oraz zmniejsza podatność człowieka na zaburzenia psychiczne, w tym schizofrenię.

Podsumowując, czekolada wywołuje u nas poczucie szczęścia. A kto nie chce czuć się szczęśliwym?

Dlatego, pragnąc dać (dosłownie) odrobinę szczęścia Uczestnikom Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowie Lubelskim, został zorganizowany Dzień z czekoladą.

W tym dniu przyjechały do Ośrodka Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Dzwoli, które przywiozły ze sobą, oprócz dobrego humoru i entuzjazmu, sprzęt potrzebny do robienia waty cukrowej oraz stworzenia fabryki czekolady, która, można powiedzieć, lała się strumieniami z fontanny czekoladowej prosto na owoce, pianki i chrupki kukurydziane. A te z kolei, trafiały do naszych brzuchów. Wszyscy zajadali się czekoladowymi przekąskami do woli, bez ograniczeń, co zapewne będzie skutkowało dodatkowymi kilogramami. Ale co tam, nie co dzień jest Dzień z czekoladą.

Nasi goście opowiedzieli wszystkim, czym się zajmują w Kole Gospodyń Wiejskich, jakie realizują przedsięwzięcia i co chciałyby jeszcze zrobić.

Trzeba przyznać, że dzięki temu spotkaniu, zmieniliśmy sposób patrzenia na   organizacje, które do tej pory kojarzyły nam się tylko z tradycyjnymi czynnościami wiejskimi. Okazuje się, że nie tylko świat idzie do przodu, Koła Gospodyń Wiejskich również się rozwijają i nie pozostają z tyłu. Za co należy im się szacunek. Oprócz pielęgnowania tradycji, która jest bardzo ważna, potrafią być nowoczesne i nowatorskie.

Czas minął bardzo szybko i niepostrzeżenie, i  trzeba było się już żegnać.

Spędziliśmy ten dzień w miłej i słodkiej atmosferze.

Bardzo dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Dzwoli za okazaną życzliwość i zaangażowanie w to wspólne przedsięwzięcie.

 

Tekst Joanna Jaworska - Gumienik

 

 

 

facebook youtube