Drukuj print

Co tam słychać w nowym budynku szkoły przy ulicy Ogrodowej?

Autor: Dorota Kozdra
Opublikowano: 04.09.2020

Nowy budynek szkoły przy ulicy Ogrodowej w którym mieści się przedszkole i szkoła podstawowa zyskał nowy wizerunek. Mowa o gruntownej przebudowie budynku byłego gimnazjum. Nowy rok szkolny dzieci przywitały w nowych warunkach.

Mówiąc o szkole podstawowej należy powiedzieć, że budynek został gruntowanie przebudowany. Zostały przebudowane łazienki, wykonano instalacje sanitarną (wod-kan, hydrantową, wentylacyjną), instalacje elektryczną i oświetlenia (przypomnijmy, że część źródeł światła została zamontowana w ramach projektu termomodernizacji). Ponadto został wykonany montaż i wymiana stolarki drzwiowej, remont korytarza, jak również malowanie sal lekcyjnych.

Na  pierwszym piętrze zostało umiejscowione przedszkole. W związku z tym przebudowano wewnętrzny układ funkcjonalny, czyli sale zajęciowe z przylegającymi łazienkami. Przebudowane zostały także pomieszczenia gospodarcze wraz z rozdzielnią posiłków do obsługi sal przedszkolnych oraz pomieszczenia pomocnicze na potrzeby prowadzenia indywidualnych zajęć.

Na parterze jest zaplecze socjalno – sanitarne dla pracowników oraz pomieszczenia administracyjne.

Piwnica została przebudowana na zespół szatniowy. W piwnicy została umieszczona nowa kotłownia gazowa do podgrzewania ciepłej wody, która będzie synchronizowana z instalacją solarną. Ponadto w budynku jest wybudowana klatka schodowa z dźwigiem osobowym obsługującym wszystkie kondygnacje. W ramach prac przebudowano układ  komunikacyjny oraz wykonano dwa wjazdy publiczne (wjazd/wyjazd) z drogi gminnej ul. Ogrodowej. Został również wybudowany nowe plac zabaw wraz z elementami małej architektury.

Tekst i foto: Dorota Kozdra

 

facebook youtube