Drukuj print

Budowy kompleksu sportowego przy szkole podstawowej

Autor: Dorota Kozdra
Opublikowano: 23.06.2022
Budowy kompleksu sportowego przy szkole podstawowej

Wiadomość dotycząca budowy kompleksu sportowego z niezbędną infrastrukturą techniczną przy szkole podstawowej w Janowie Lubelskim zapewne ucieszyła niejednego ucznia.

Prace rozpoczęły się w maju. Przed wykonawcą tj. Przedsiębiorstwem Handlowo Usługowym Rafała Jarosza z Zofianki Górnej wiele zadań do zrealizowania.

W obecnym I etapie prac zostanie wybudowana okrężna bieżnia (powierzchnia 1194 m2, długość 200m) wraz z odwodnieniem liniowym. Już teraz trwają prace z przygotowaniem terenu do jej budowy (co prezentują zamieszczone zdjęcia). Na wykonawcę czeka również budowa boiska do piłki nożnej (powierzchnia 2506 m2) o sztucznej nawierzchni trawiastej wewnątrz bieżni. W ramach prac zostanie również utwardzony teren, wybudowane ogrodzenie i piłko chwyty, wykonana zostanie zewnętrzna instalacja kanalizacji deszczowej, zasilanie i montaż złącza kablowego, zewnętrzne instalacje elektryczne i oświetleniowe  wraz z systemem monitoringu.

Ale to nie koniec prac związanych z budową kompleksu sportowego przy szkole podstawowej w Janowie Lubelskim, ponieważ to zadanie zostało rozpisane na 2 etapy.

Kolejny II etap prac będzie dotyczyć budowy dwóch boisk wielofunkcyjnych do gry: w koszykówkę, siatkówkę, tenis ziemny i badminton.  

Tekst i foto: Dorota Kozdra

 

facebook youtube