Drukuj Drukuj

Biuro Marka Lubelskie ogłasza nabór do XVII edycji projektu gospodarczego Marka Lubelskie. Projekt Marka Lubelskie realizowany jest od 2007 roku

Autor: Dorota Kozdra
Opublikowano: 25.11.2022

Już 91 firm z regionu może pochwalić się zastrzeżonym znakiem towarowym Marka Lubelskie. Są to przedsiębiorstwa zarówno z branży spożywczej, medycznej, usługowej, produkcyjnej, budowlanej, odzieżowej, branży IT, jak i ogrodniczej.

"Zachęcam do udziału w projekcie gospodarczym Marka Lubelskie. Otrzymanie tego tytułu jest równoznaczne z dołączeniem do grona firm, których produkty i usługi są wizytówką województwa lubelskiego w kraju i za granicą" - przekonuje Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Celem projektu jest:

  • tworzenie efektu „place of origin”, czyli identyfikacji produktów wysokiej jakości z miejscem pochodzenia. Tworzenie efektu „place of origin” wskazuje na miejsce pochodzenia, które często traktowane jest przez klientów jako dodatkowa korzyść, mająca wpływ na wybór artykułów.
  • promocja produktów i usług wytwarzanych na terenie województwa lubelskiego poprzez nadawanie im zastrzeżonego znaku towarowego – Marka Lubelskie, będącego symbolem jakości, innowacyjności i troski o środowisko.

Kto może wziąć udział w projekcie?

Podstawowym warunkiem uczestnictwa jest prowadzenie działalności na terenie województwa lubelskiego, co najmniej od 24 miesięcy. Przystąpienie do projektu Marka Lubelskie jest bezpłatne. Przedsiębiorca może zgłosić swój udział poprzez dostarczenie, bądź wysłanie specjalnego formularza zgłoszeniowego do Departamentu Gospodarki i Wspierania Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego z siedzibą przy ul. Artura Grottgera 4 w formie papierowej, wysłać pocztą lub w formie skanu na adres: marka@lubelskie.pl. Do zgłoszenia trzeba dołączyć wyciąg z Krajowego Rejestru Sądowego lub zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. W skład Kapituły dokonującej oceny wniosków wchodzą m.in. specjaliści w dziedzinie gospodarki, ekonomii, zarządzania oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

Zgłoszenia można nadsyłać do 5 grudnia 2022 roku.

Zachęcamy do składania formularzy zgłoszeniowych.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na Marka Lubelskie

facebook youtube