Drukuj print

40.Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Ziemi Janowskiej wyruszyła na Jasną Górę

Autor: Dorota Kozdra
Opublikowano: 02.08.2022
40.Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Ziemi Janowskiej wyruszyła na Jasną Górę

Dzisiaj, czyli już tradycyjne 2 sierpnia wyruszyła Piesza Pielgrzymka Janowska na Jasną Górę. Jest to szczególna pielgrzymka. Po pierwsze, z powodu pandemii została w ubiegłych latach „zawieszona”, po drugie jest to Jubileuszowa. Już po raz 40.  mieszkańcy Ziemi Janowskiej wyruszyli na pątniczy szlak.

Pielgrzymka rozpoczęła się od Mszy Świętej o godz. 7.00. Kolejno pielgrzymi zostali pobłogosławieni i wyruszyli wokół Placu Maryjnego przy Janowskim Sanktuarium , kolejno w kierunku Modliborzyc.

Tegorocznych pielgrzymów na Jasną Górę prowadzi ks. Tomasz Lis – proboszcz parafii pw. Św. Jana Chrzciciela, kustosz Sanktuarium. Uroczystego pożegnania pielgrzymów dokonał Infułat ks. Edmund Markiewicz wraz z księżmi, proboszczem Parafii pw. Św. Jadwigi Królowej – ks. kan Waldemarem Farionem.

Do granic miasta pielgrzymów odprowadził  Burmistrz Janowa Lubelskiego Krzysztof Kołtyś wraz z Zastępcą Czesławem Krzysztoniem.

W pielgrzymim szlaku uczestniczą dzieci z rodzicami, młodzież, dorośli i …starsi. Jedni wyruszyli na całą długość trasy, aż do Częstochowy, drudzy na jeden, czy dwa dni, może więcej. Wszyscy jednak idą w kierunku Jasnogórskiej Maryi.

Przypominamy, że również trwają zapisy do wyruszenia na jednodniowe pielgrzymowanie w niedzielę 7 sierpnia.

Wszystkim pielgrzymom życzymy wytrwania, odpowiedniej pogody, wielu pięknych wspomnień i opieki Bożej.

Filmik z porannego wyjścia w kierunku Modliborzyc:

https://www.facebook.com/UMJanowLubelski/videos/379615740954708

Tekst i foto: Dorota Kozdra

facebook youtube