wtorek, 19 czerwiec 2018, Imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

Żony, matki, babcie i prababcie. Seniorzy świętowali Dzień Kobiet

Kobietki najmłodsze, młodsze, dorosłe, starsze. Szczególnie te starsze to żony, matki, babcie i prababcie. Dzisiaj tj. 6 marca świętowały Dzień Kobiet. Spotkanie zorganizowane przez janowski PZERiI pod kierunkiem Prezes Zofii Widz – Baryła zgromadziło w Janowskim Ośrodku Kultury około 50 osób. Paniom, tego dnia towarzyszyli Panowie. Swoją obecnością zaszczycił Antoni Kulpa – Wicestarosta z małżonką i synem Paweł. Paweł Kulpa umilił czas zebranym gościom muzyką - grając nastrojowe melodie przygotowane specjalnie na tą okazję. W spotkaniu uczestniczyły również Panie z Lublina ze Stowarzyszenia, które przedstawiły skecz o podróży do Francji.

Pan Wicestarosta składając najserdeczniejsze życzenia zdrowia, zrozumienia, miłości,  przypomniał portrety kobiet, które w „pejzażu” historii Polski, czy świata odegrały szczególną rolę. Była to m.in. Penelopa – żona Odyseusza, Królowa Jadwiga – żona Władysława Jagiełły. Antoni Kulpa wspomniał także postać Marysieńki – wybranki serca króla Jana III Sobieskiego. Wicestarosta Janowski zaznaczył, iż w dziejach Polski jest wiele wydarzeń, które wskazują na ogromną rolę kobiety jako oddanej żony, pełnej poświęcenia i miłości. Chociażby żony uczestników Powstania Styczniowego, które wraz ze swymi mężami, dziećmi szły na Sybir. W wachlarzu życzeń od Wicestarosty, wszystkie Kobiety – Seniorki otrzymały kwiaty jak wyraz szacunku i uznania.

Kobiety zostały obdarowane kwiatami, ciepłym słowem, serdecznym gestem i … uśmiechem.

Tekst i foto: Dorota Kozdra