poniedziałek, 23 lipiec 2018, Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

Windsurfing w KŻ „ZEFIR” w Janowie Lubelskim - 2018

Pływanie na desce windsurfingowej wymaga specyficznych predyspozycji żeglarskich. 12 lat temu w KŻ „ZEFIR” klasę pokazał Leszek z Chicago a później sztukę pływania opanowali doskonale dwaj koledzy: Krzysztof i Paweł.

Powrót zainteresowania deskami nastąpił w 2016 r. w realizacji planu szkolenia załogi młodzieżowej „Okonie”. W 2018 r. opiekę nad tą dyscypliną w KŻ przyjął kol. Ryszard a kapitanem grupy windsurfingu został Damian z załogi „Okonie”.

Przed sezonem 2018 r. wykonano przegląd techniczny i remonty posiadanego sprzętu. Teraz kolejne umiejętności zdobywane są na Zalewie Janowskim trudną metodą samokształcenia. Jednak sam zapał kadry i uczestników nie wystarczy. Potrzebne są środki finansowe na remonty i zakupy oraz na wyjazd kilku chętnych na turnus do zorganizowanych ośrodków szkolenia.  Czy to nastąpi i czy nasz akwen znów zaroi się żaglami?

Teraz zapraszamy młodzież i dorosłych na Przystań KŻ nad Zalewem Janowskim do tej ekscytującej dyscypliny sportów wodnych.

Antoni Sydor
Komandor
Klubu Żeglarskiego „ZEFIR”
w Janowie Lubelskim
foto: Jarosław Makuch
Janów Lubelski, 12.07.2018 r.