piątek, 22 czerwiec 2018, Imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora

Wigilia u Emerytów w Janowskim Ośrodku Kultury

W świątecznej atmosferze przebiegało przedświąteczne spotkanie  emerytów w dniu 22  grudnia 2017 roku w Janowskim Ośrodku Kultury.  Wigilia  trwała 3,5 godziny, uczestniczyło w niej  50 osób. Sala przygotowana była przez gospodarza obiektu, potrawy przez kuchnię  internacką w Zespole Szkól Technicznych przy  ul. Ogrodowej.

Na tak dobrą atmosferę wpłynął fakt, bliskości Świąt Narodzenia Pańskiego, a także repertuar pięknych, polskich kolęd. W spotkaniu uczestniczył  V-ce Starosta Powiatu Janowskiego Pan Antoni Kulpa wraz z małżonką  Ewą, Wójt Gminy Dzwola Pan Stanisław Rożek wraz z zespołem śpiewaczym z Branwi oraz Alicja Jachiewicz-Szmidt  -  aktorka i animatorka przy projekcie  Aktywny Dziadek Aktywna Babcia – Edycja III, realizowanym  przez Związek Emerytów.

W atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, uczestników spotkania, wprowadził Paweł Kulpa – uczeń  Zespołu  Szkół  im. W. Witosa grając na  keyboardzie . Modlitwa, dzielenie się opłatkiem, granie       i śpiewanie kolęd, przypieczętował występ Teatru Tradycja / PZERiI /ze spektaklem „ Kolędowanie  z Gwiazdą„ .

Najpiękniejsze w odbiorze okazały  się grane i śpiewane kolędy  przez  Wójta Gminy Dzwola. Był  to, prawie koncert  - recital czterech kolęd  dedykowany  janowskim emerytom.

Życzenia świąteczne przekazane emerytom przez V-ce Starostę Janowskiego i Wójta Gminy Dzwola były uwieńczeniem emeryckiej Wigilii.

Tekst i foto : Zofia Widz-Baryła