sobota, 20 styczeń 2018, Imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie z wizytą w Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

We wtorek, 19 grudnia 2017 r. pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie gościli w Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim. Wizyta w Liceum wiązała się z zaproszeniem wystosowanym przez dyrekcję liceum i biblioteki szkolnej, która spotkanie zorganizowała. Odbiorcami spotkania były klasy o profilach przyrodniczo- chemicznych. Celem spotkania było zaprezentowanie oferty edukacyjnej uczelni, a także zmotywowanie i zainteresowanie uczniów studiami na Uniwersytecie Przyrodniczym.

Uczniowie wysłuchali dwóch wystąpień: dr Pawła Michalskiego z Działu Promocji Uczelni i Wymiany Międzynarodowej na temat "Dlaczego warto studiować z nami?" oraz studentki lic. Pauliny Skorek z kierunku Dietetyka "Co w diecie piszczy, czyli ciekawostki dietetyczne".

Ofertę studiów UP w Lublinie zaprezentowali (według kolejności wystąpień): Wojciech Biszczak, student IV roku z Wydziału Agrobioinżynierii, ’dr inż. Jerzy Ziętek z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, Marta Dybczyńska, studentka III roku z Wydziału Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki, mgr inż. Agnieszka Furmańczyk z Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, mgr inż. Kamil Wilczyński, doktorant III roku z Wydziału Inżynierii Produkcji, lic. Paulina Skorek, studentka II roku studiów II stopnia z Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii.

Organizatorzy spotkania: Agnieszka Gierczak i Izabela Wąsek.