poniedziałek, 23 październik 2017, Imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

Szkolenie z e-Składki w Janowie

Każdy przedsiębiorca dostanie swój własny rachunek do opłacania składek na ubezpieczenia społeczne. Listy z informacją o numerze rachunku są już w drodze. Tymczasem Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na bezpłatne szkolenie, na którym wyjaśni zmiany, jakie zajdą w opłacaniu składek.

Podczas szkolenia w Janowie Lubelskim pod hasłem „e-Składka – nowy wymiar rozliczeń”, ekspert ZUS zaprezentuje, jak będzie wyglądać rozliczanie składek od stycznia 2018 roku. Wtedy stare konta ZUS przestaną działać, a każdy przedsiębiorca będzie wpłacał składki na swój indywidualny rachunek. Płatności do ZUS będą prostsze i wygodniejsze. Zamiast trzech lub czterech przelewów przedsiębiorca będzie realizował jeden miesięcznie. Poda znacznie mniej danych w opisie przelewu, a składki i tak zostaną rozliczone poprawnie. Zmieni się także sposób rozliczania składek, co ma szczególne znaczenie dla osób z zadłużeniem w ZUS. Podczas szkolenia będzie też mowa o usługach elektronicznych ZUS.

Spotkanie z ekspertem odbędzie się 16 października (poniedziałek) w Janowskim Ośrodku  Kultury, przy ul. Jana Pawła II 3, na drugim piętrze („taras plastyczny”). Początek o godz. 9.00.

Trwają zapisy. Zgłoszenia należy kierować pod nr telefonu 15 872 36 30. Informacje o szkoleniach ZUS są dostępne także na stronie www.zus.pl w zakładce „Wydarzenia i szkolenia”.

Małgorzata Korba

regionalny rzecznik ZUS