sobota, 18 listopad 2017, Imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny

Sukces Zuzi Flis - pięciolatki z Przedszkola nr 3 w Janowie Lubelskim

Zuzia Flis z Publicznego Samorządowego Przedszkola Nr 3 w Janowie Lubelskim, tegoroczna laureatka Powiatowego Konkursu „Śpiewać każdy może” zakwalifikowała się do finału Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”.

Warto dodać, że do konkursów wokalnie przygotowywała Zuzię jej  wychowawczyni z przedszkola mgr Henryka Ruszecka.

Spośród 23  uczestniczek w kategorii do 7 lat, w przesłuchaniach, które odbyły się w niedzielę 28 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach wybrano do finału 6 najlepiej śpiewających wykonawców w tym Zuzię Flis.

W eliminacjach wystąpiło 76 wykonawców, w tym 2 zespoły. Oceniając ich popisy jury z Janem Wojdakiem wysoko oceniło poziom artystyczny o czym może świadczyć liczba nominacji.

Popisy wokalne, oprócz Jana Wojdaka, oceniali dziennikarze muzyczni Jan Stępień z Radia Kraków i Dariusz Turecki z Radia Lublin.

Finał tegorocznego festiwalu z udziałem najlepszych wokalistów z eliminacji, których gospodarzami oprócz Modliborzyc były ośrodki kultury w województwach śląskim, łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim, mazowieckim i wielkopolskim, odbędzie się 11 i 12 listopada w Nowohuckim Centrum Kultury.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz realizacji swoich marzeń, małej artystce Zuzi Flis.

Pragniemy również podziękować i pogratulować Pani Henryce za sukcesy swojej wychowanki.

Tekst: Halina Drelich