środa, 22 listopad 2017, Imieniny: Cecylii, Marka, Maura

Pożegnanie odchodzącej na emeryturę Małgorzaty Szymkowiak

„Dzisiejszy dzień jest dniem szczególnym, ponieważ pełni rolę klamry spinającej pewne okresy życia. To czas pracy zawodowej i… przejścia na zasłużoną emeryturę. To czas, który przypomina nam wszystkim o czyjeś obecności tutaj, ale jest również pytaniem o najpiękniejsze wspomnienia, które współtworzą naszą życiową drogę” – oto tymi słowami Burmistrz Janowa Lubelskiego Krzysztof Kołtyś zwrócił się do Małgorzaty Szymkowiak –Inspektor ds. Księgowości Podatkowej Urzędu Miejskiego, która dnia 9 listopada br., odeszła na emeryturę.

Pożegnalne spotkanie Pani Małgorzaty odbyło się w Urzędzie Miejskim w obecności Krzysztofa Kołtysia – Burmistrza Janowa Lubelskiego, Bożeny Czajkowskiej – Sekretarz Gminy, Moniki Machulak – Skarbnik Gminy, Kierownik Referatu Budżetowo – Podatkowego, jak również pracowników Urzędu Miejskiego Janowa Lubelskiego.

Był to czas na wspomnienia… Pani Małgorzata w janowskim samorządzie przepracowała przeszło 24 lat, wcześniej pracowała w Wojewódzkim Urzędzie Telekomunikacji w Opolu, kolejno w Robotniczej Spółdzielni Robotniczej „Prasa, Książka, Ruch” Oddział w Janowie Lubelskim. W Urzędzie Miejskim Małgorzata Szymkowiak pracowała od 1993 roku do 2017 roku.

Podczas oficjalnego pożegnania, Pani Małgorzata wspominała czas pracy w janowskim samorządzie, który jak zaznaczyła będzie zawsze miło wspominać. Dziękowała za współpracę, za te wszystkie lata, która przepracowała w Referacie Budżetowo – Podatkowym. Początkowo pod Kierownictwem Bogumiły Szewc – byłej Skarbnik Gminy i obecnej Pani Skarbnik – Moniki Machulak.

Podczas pożegnania, Burmistrz wyraził słowa uznania i szacunku, dziękował za te wszystkie lata pracy w janowskim samorządzie, zaznaczając: „Pani Małgorzato swoją pracowitością i skromnością była Pani dla innych wzorem do naśladowania. Niech w tej dalszej „życiowej podróży” towarzyszą Pani słowa, mówiące o tym, że „najpiękniejsze jest to, co przed nami, co nam przyjdzie dopiero przeżyć”.

W podziękowaniu za współpracę, najserdeczniejsze życzenia z okazji przejścia na emeryturę Pani Małgorzata, otrzymała również od pracowników Urzędu Miejskiego.

Tekst i foto: Dorota Kozdra