poniedziałek, 20 listopad 2017, Imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda

Powiększona Podstrefa Janów Lubelski TSSE

W dniu 30 grudnia 2016 roku do Punktu Obsługi Inwestora w Urzędzie Miejskim w Janowie Lubelskim wpłynęła informacja z Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Tarnobrzegu o poszerzeniu Podstrefy Janów Lubelski Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN: „Pragnę poinformować, iż w dniu 29 grudnia 2016 roku w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej (poz. 2243) zostało opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z dnia 28 grudnia 2016 roku. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 30 grudnia 2016 roku”.

Cała procedura włączenia trwała rok, od grudnia 2015 r. Gmina Janów Lubelski zgłosiła część działki niezabudowanej nr 2317/3 o łącznej powierzchni 16,95 ha, zlokalizowanej w północnej części Janowskiej Strefy Inwestycyjnej „Borownica”(w 2016 roku rozpoczęła się procedura podziału działki na mniejsze, planowane powierzchnie po podziale od 0,3 do 1,5 ha). Powiat Janowski natomiast wystąpił o objecie statusem specjalnej strefy ekonomicznej działki zabudowanej nr 3172/2 o powierzchni 0,95 ha, zlokalizowanej przy ul. Bialskiej w Janowie Lubelskim.

Po poszerzeniu, łączna powierzchnia gruntów objętych statusem specjalnej strefy ekonomicznej na terenie Gminy Janów Lubelski wynosi obecnie 36,41 ha, z czego 35,46 ha znajduje się w granicach Janowskiej Strefy Inwestycyjnej „Borownica”, natomiast pozostałe 0,95 ha zlokalizowane jest na terenie miasta (przy ul. Bialskiej).

Poszerzenie Podstrefy Janów Lubelski powoduje podniesienie jakości oferty inwestycyjnej Janowa Lubelskiego, a przedsiębiorcy, którzy zlokalizują swoje firmy na terenie specjalnej strefy ekonomicznej, będą mogli skorzystać z preferencyjnych ulg w podatku dochodowym, nawet do 70%.