poniedziałek, 20 listopad 2017, Imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda

Policjanci przestrzegają - uważajmy na złodziei

Miejscem działań przestępczych są najczęściej placówki handlowo-usługowe oraz obiekty użyteczności publicznej (sklepy, bary urzędy, banki, cmentarze ), a także inne miejsca. Złodzieje wykorzystują naszą nieuwagę, a ich łupem padają torebki, saszetki, dokumenty telefony i inne przedmioty pozostawione na widoku w miejscach ogólnie dostępnych. Bardzo często wychodząc „na chwilkę „do sklepu czy banku, zostawiamy otwartych drzwi od naszego pojazdu, niekiedy nawet z kluczykami w stacyjce.

Każda strata bez względu na to jakiej jest wartości, jest nie tylko bolesna, ale również uciążliwa. Wiąże się z wieloma utrudnieniami, np. wymiana dokumentów, zastrzeżenie kart płatniczych, czy też zgłoszenie przywłaszczenia dokumentów na Policji. Wszystko to wiąże się z dodatkowymi formalnościami i czasem.

W związku z tym policjanci przypominają o najważniejszych zasadach:

- podczas zakupów pilnuj swojego bagażu,

- nie kładź portfela z pieniędzmi na ladzie sklepowej,

- nie noś karty bankomatowej z numerem PIN,

- nie demonstruj zawartości swojego portfela,

- nie trzymaj gotówki w jednym miejscu,

- torebkę zawsze noś zamkniętą z zamkiem skierowanym „do siebie”, unikaj noszenia torebki na pasku z tyłu,

- w lokalach, punktach usługowych lub centrach handlowych nie wieszaj torebki na krzesłach czy wieszakach,

- podczas przymierzania rzeczy, pakowania czy płacenia w sklepie nie odkładaj torebki i portfela,

- nie noś portfela w tylnej kieszeni spodni,

- klucze do domu trzymaj w innymi miejscu niż dokumenty,

- unikaj zatłoczonych miejsc i nie wdawaj się w dyskusje z przygodnie napotkanymi osobami.