poniedziałek, 24 wrzesień 2018, Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

Podpisano umowę na budowę budynku remizy OSP w Ujściu wraz z obiektami towarzyszącymi

Kolejny etapem prac, który dotyczy IV etapu budowy budynku remizy OSP w Ujściu zostanie przeprowadzony już wkrótce. Mowa o robotach budowlanych wraz z obiektami towarzyszącymi. Umowa z wykonawcą, Przedsiębiorstwem Handolowo – Usługowym Rafała Jarosz z siedzibą w Zofiance Górnej, a Gminą Janów Lubelski Burmistrzem Janowa Lubelskiego Krzysztofem Kołtysiem, Skarbnik Gminy Moniką Machulak oraz Barbarą Mucha – Inspektor ds. Inwestycji, została podpisana dzisiaj, tj. 11 września br.

Koszt zadania to suma rzędu 269 985 zł brutto. Termin realizacji - 31 październik 2019 r.

Należy tu odnotować, że pod koniec grudnia 2014 roku został zakończony I etap budowy budynku remizy OSP w Ujściu, który obejmował wykonanie fundamentów budynku. Natomiast pod koniec 2015 roku zakończyły się prace w ramach zadania pn. „Budowa budynku remizy OSP w Ujściu wraz z obiektami towarzyszącymi – etap II” –  zostały wykonane ściany konstrukcyjne. W 2017 roku został zakończony etap – III (roboty żelbetowe, trop Teriva nad parterem, ściany, kominy, dach, stolarka).

Obecne prace będą dotyczyć wykonania podłoża pod posadzki, montażu stolarki okiennej, drzwiowej zewnętrznej oraz bramy garażowej. Przedmiotem zamówienia są także roboty wykończeniowe pomieszczenia garażu, pomieszczenia gospodarczego i pomocniczego OSP oraz łazienki dla osób niepełnosprawnych. Ponadto zostaną wykonane ścianki działowe na parterze, zbiornik bezodpływowy na ścieki sanitarne, przyłącze wodociągowe i kanalizacji sanitarnej, jak również instalacja kanalizacji sanitarnej, wodociągowej i ppoż. na parterze budynku, wykonanie instalacji elektrycznej.

Tekst i foto: Dorota Kozdra