sobota, 16 grudzień 2017, Imieniny: Albiny, Zdzisławy, Adelajdy

Kolejne grzyby giganty w Lasach Janowskich

Ostatnio pisaliśmy o grzybobraniu mieszkanki Janowa Lubelskiego – Małgorzaty Kubickiej, która znalazła grzyba o 27 cm średnicy. Do grzybów gigantów zebranych w Lasach Janowskich, a dokładnie w okolicach Porytowego Wzgórza dołączył kolejny grzyb gigant – prawdziwek (89 cm obwodu i 1,9 kg). Taki przepiękny okaz znaleźli w minioną niedzielę Państwo Czesława i Stanisław Krzysztoniowie z Janowa Lubelskiego. To nie był jedyny grzyb gigant znaleziony podczas niedzielnego grzybobrania przez Państwa Krzysztoniów. W „okolicach Porytowego Wzgórza znaleźli siedlisko… olbrzymów”.

Tegoroczne grzybobranie dla Czesławy i Stanisława Krzysztoń zapisze się jako niezwykle miła niespodzianka. Grzybiarze podkreślają, że z pewnością ten rok można nazwać rokiem wielkich zbiorów. Nie zapomnijmy, że sezon grzybobrania w dalszym ciągu trwa… życzymy udanego grzybobrania.

Na zamieszczonej fotografii: Czesława i Stanisław Krzysztoniowie.

Tekst: Dorota Kozdra, foto: nadesłano