środa, 22 listopad 2017, Imieniny: Cecylii, Marka, Maura

Każdy swoje dziesięć minut ma…, czyli „Śpiewać każdy może”

Były to melodie i tej muzyki sens. Były to słowa bogate w treść, a każdy wyśpiewany utwór posiadał swój życia dźwięk. Każdej nutce towarzyszył inny barwy głos… Był to koncert i ten „muzyczny czas”.

Przeszło 70 uczestników wzięło udział w konkursie muzycznym organizowanym przez Janowski Ośrodek Kultury pn. „Śpiewać każdy może”. Konkurs dowiódł, iż z roku na rok wzrasta jego zainteresowanie, sam repertuar był dość urozmaicony.  Warto tu zaznaczyć, że ci najmłodsi uczestnicy tak bardzo wczuli się w role, iż przygotowali charakterystyczny strój nawiązujący do treści śpiewanych przez siebie piosenek.

Konkurs odbył się w następujących kategoriach: przedszkola i klasy I-III, kategoria klasy IV – VI, kategoria Oddziały Gimnazjalne, Kategoria szkoły średnie.

Występu uczestników z przedszkoli i klas I-III oceniało Jury w składzie: Lidia Tryka, Anna Król, Szczepan Kwieciński, która po wysłuchaniu wszystkich propozycji konkursowych postanowiła przyznać następujące: Kategoria przedszkola: I m-ce Lena Tylus, I m-ce Zuzanna Flis, II m-ce Alicja Małek, II m-ce Krystian Taradyś, III m-ce Michał Śwircz. W kategorii klasy I- III: I m-ce Zuzia Grzegrzulińska, II m-ce Zofia Sosnówka, II m-ce Oliwia Flis, III m-ce Alicja Tracz, III m-ce Maja Wójcik. Wyróżnienia: Paulina Szymańska i Julia Dziewa.

Natomiast Angelika Stelmach, Mariusz Łukasik, Zbyszek Michalczyk to skład Jury, które oceniało uczestników z klas IV – VI, oddziałów gimnazjalnych i szkół średnich. Zwycięzcami w kategorii klasy IV – VI zostali: I m-ce Aleksandra Tracz, I m-ce Kinga Gałus, II m-ce Julia Jaworska, III m-ce Wiktoria Krawczyk. Wyróżnienia: Kinga Spryszak, Maja Wójtowicz, Anna Sawa, Franciszek Łukasz. W kategorii oddziały gimnazjalne: I m-ce Elżbieta Jakubiec, II m-ce Aleksandra Sawa, III m-ce Anna Galek. Wyróżnienia: Paulina Zdybel, Amelia Taracha. W kategorii szkoły średnie: I m-ce Julia Kierepka, II m-ce Kinga Drąg, III m-ce Agnieszka Startek. Wyróżnienie Dawid Maksim.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: Dorota Kozdra, foto: JOK