poniedziałek, 24 wrzesień 2018, Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

Janowskie Gimnazjum na „szóstkę”

Po zakończeniu roku szkolnego 2012/2013 Lubelski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy podsumował rywalizację w ramach współzawodnictwa szkół w kategorii gimnazjów. Uczniowie (sportowcy) publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim w minionym roku szkolnym uplasowali się na bardzo wysokim szóstym miejscu w województwie na 238 punktujących szkół. W sumie nasza szkoła uzyskała 294 punkty i została wyprzedzona tylko przez dwie szkoły z Tomaszowa Lubelskiego, dwie szkoły z Lublina i gimnazjum z Kraśnika.

Sukces ten został odniesiony dzięki staraniom i wysiłkom uczniów i nauczycieli, którzy poświęcali swój czas na prowadzenie zajęć pozalekcyjnych z bardzo wielu dyscyplin sportowych. Bardzo duży wkład w odniesionym sukcesie miała również klasa sportowa, której uczniowie po dwóch latach wzmożonej nauki w trzeciej klasie brali udział w prawie wszystkich zawodach sportowych odnosząc w nich bardzo wiele sukcesów. Nasze gimnazjum zdobywało punkty w następujących dyscyplinach: piłka nożna dziewcząt i chłopców, piłka siatkowa dziewcząt i chłopców, piłka koszykowa dziewcząt, liga lekkoatletyczna dziewcząt i chłopców, indywidualne zawody lekkoatletyczne dziewcząt i chłopców, badminton dziewcząt i chłopców,sztafety szwedzkie, szachy, dwubój nowoczesny, indywidualny tenis stołowy, sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców i indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców.