piątek, 22 czerwiec 2018, Imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora

„Jak cienie przechodzące się po zakamarkach życia…” - wernisaż wystawy malarstwa Jarosława Struka

Jesteśmy „tu”, a może nas nie ma? Jesteśmy „tam”, a może tylko nasze myśli zaplatane w barwach życia? Dwie odmienne tematyki ukazane za pomocą realizmu i abstrakcji, to tak jak dwie strony lustra. Więc, my widzowie gdzie jesteśmy? Może to tylko nasze cienie, które przechadzają się po zakamarkach życia…

Głównym tematem prac artysty, który w ubiegły piątek gościł w Janowskim Ośrodku Kultury jest natura i architektura. Tego dnia (tj. 23 lutego) miał miejsce wernisaż malarza Jarosława Struka pochodzącego z Białej Podlaskiej. Prezentowane obrazy ukazują niniejszy temat od realnej wizji, aż po abstrakcję. Jak zaznacza autor „jedną z głównych cech łączących moją twórczość jest spokój i równowaga”. W pracach Jarosława Struka poświęconych obrazom realistycznym zauważymy rąbek niedopowiedzenia, nieodkrytych myśli, gdzie barwa jest wyznacznikiem kształtu, ale również nadaję tym obrazom odpowiedniego przesłania. Autor wystawy zaznaczył, że to co łączy wszystkie prace to nie tylko barwa. Wiele miejsca „zajmuje” również światło, które stanowi dla artysty źródło inspiracji.

Organizatorem wystawy jest Leszek Waberski – instruktor ds. plastyki JOK. W piątkowym wernisażu uczestniczyli także lokalni artyści: Stefania Wójcik – nauczyciel plastyki z PSPzOI w Janowie Lubelskim ze swoimi uczniami, Wiesława Król – malarka, zawodowo jest Naczelnikiem Wydziału Logistyki i Gospodarki Mieniem Janowskiego Starostwa.

Dodajmy, że Jarosław Struk jest absolwentem Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką komputerową, jest również pedagogiem. Należy do Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, Grupy artystycznej Kontrast oraz Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków z siedzibą w Lublinie. Prace Pana Struka gościły około 20 miastach Polski, obrazy Pana Jarosława mogli oglądać również zagraniczni miłośnicy malarstwa na Ukrainie, Danii, czy Słowacji. Otrzymał wiele prestiżowych nagród i wyróżnień w konkursach ogólnopolskich, jak również międzynarodowych.

Wystawa obrazów Jarosława Struka w Janowskim Ośrodku Kultury czynna do 6 kwietnia (Sala Kameralna II piętro). Zapraszamy.

Tekst i foto: Dorota Kozdra