środa, 26 wrzesień 2018, Imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Gra terenowa na Dniach Janowa

W miniony weekend, podczas Dni Janowa Lubelskiego, odbył się EKO Piknik z grą terenową. Pomimo deszczowej pogody w grze wzięło udział 245 osób w różnym wieku – startowały całe rodziny, nawet babcie z wnukami. Gra polegała na wykonaniu zadań w 17 bazach. Bazy zostały przygotowane przez instytucje, organizacje pozarządowe i firmy z Ziemi Janowskiej. Każdy, kto zaliczył wszystkie zadania, otrzymywał nagrodę pocieszenia i wypełniał kupon, który trafiał do urny. Zadania były związane m.in. z ekologią, segregacją odpadów czy rękodziełem. Nie zabrakło również konkursów sprawnościowych. Po zakończeniu gry odbyło się losowanie nagród głównych spośród wszystkich uczestników gry terenowej. Nagrodami były gry planszowe, zestawy przyborów plastycznych i szkolnych, piłki do gry w nogę i miody.
Dodatkowo w ramach EKO Pikniku, pracownicy Urzędu Miejskiego w Janowie Lubelskim przygotowali punkt informacyjny, gdzie można było otrzymać ulotkę i poznać zasady selektywnej zbiórki odpadów. Wiele osób zostawiło tam zużyte baterie w przeznaczonym do tego celu pojemniku.

Serdeczne podziękowania kierujemy do współorganizatorów baz w grze terenowej:

• CARP Club w Janowie Lubelskim,
  • Koło nr 55 PZW w Janowie Lubelskim,
  • Caritas Diecezji Sandomierskiej Warsztaty Terapii Zajęciowej w Janowie Lubelskim,
  • Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Janowie Lubelskim,
  • Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Leśny Krąg” w Janowie Lubelskim,
  • Stowarzyszenie Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Wawrzynek”
  • Ośrodek Pomocy Społecznej w Janowie Lubelskim,
  • Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim,
  • „Pasieka” Teresa i Kazimierz Ciosmak,
  • Stowarzyszenie Kobiet Powiatu Janowskiego,
  • Park Rekreacji ZOOM NATURY,
  • Nadleśnictwo Janów Lubelski,
  • Bike Club Janów Lubelski
  • pracownicy Urzędu Miejskiego w Janowie Lubelskim
  • oraz dla „Pasieki” Państwa Ciosmaków, którzy ufundowali miody na nagrody dla uczestników gry terenowej.

Eko Piknik i gra terenowa zorganizowane zostały w ramach projektu pn. „Janów Lubelski jest EKO – kształtowanie postaw proekologicznych w Gminie Janów Lubelski” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Rozpoczęły się wakacje. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w następnej grze terenowej „Szukanie EKO Skarbu” w ramach Wakacji w Zoomie Natury oraz do wielu atrakcji przygotowanych przez Referat Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Janowie Lubelskim wspólnie z innymi podmiotami.
„Szukanie EKO Skarbu” już 15 lipca i 5 sierpnia nad Zalewem Janowskim, w Parku Rekreacji ZOOM NATURY. Więcej informacji wkrótce na plakatach, na www i fb.
Do zobaczenia!

Katarzyna Dzadz