niedziela, 19 sierpień 2018, Imieniny: Bolesława, Juliana, Jana

Gmina uzyskała dofinansowanie na rozbudowę Parku Kreatywnego

Jeszcze w tym roku zostanie wykonana rozbudowa Parku Kreatywnego na ZOOM-ie NATURY. Umowę dotyczącą dofinansowania zadania podpisał w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie w miniony poniedziałek tj. 14 maja, Burmistrz Janowa Lubelskiego Krzysztof Kołtyś i Skarbnik Gminy Monika Machulak.

Całkowity koszt realizacji inwestycji to suma rzędu 346 959, 41 zł brutto, w tym uzyskano dofinansowanie - 170 tys. z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, 30 tys. z Budżetu Państwa.

W ramach zadania zostanie wykonany: namiot sferyczny, umieszczone gumowe zwierzęta i owady, które kolorystyką i kształtem będą zbliżone do swoich odpowiedników w naturze. Ponadto zostanie zamontowana sześciokątna huśtawka, linarium stożkowe z 2-4 poziomymi płaszczyznami liniowymi wewnątrz, obrotowe urządzenia zabawowe (pojedyncza karuzela), karuzela z pięcioma wklęsłymi siedziskami typu „spinner”, karuzela obręcz o skośnej osi obrotu, młyńskie koło.

Zadanie zostanie wykonane jesienią br.

Tekst: Dorota Kozdra, foto: archiwum Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie