sobota, 20 styczeń 2018, Imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

Gdy Śliczna Panna Syna Kołysała

W pokorze swego serca zachowała nie tylko Boże Dzieciątko, ale szczególnie bliskich Jej ówczesnej sytuacji - samotnych opuszczonych, zapomnianych i odrzuconych. Poszukując takiej Matczynej miłości uczniowie klas V i VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Dzwoli 18 grudnia 2017 r. odwiedzili „BARKA” Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim. Dzieci współtworzyły bożonarodzeniowe spotkanie z Mieszkańcami janowskiej „stajenki dobroci”.

Wierszem, kolędą, opłatkiem podzieliły się z osobami, których życie „pomalowane” zostało nieznanymi dzieciom wcześniej barwami. Odwiedziły i poznały niezwykłych przyjaciół wśród osób leżących, poruszających się na wózkach i zmagających się z innymi rodzajami chorób. Każdemu spotkaniu towarzyszyły nie tylko zaskakujące historie ludzkiego życia, ale również empatia, radość i szczególne wzruszenie. Kolędując dzieci obdarowały swoich przyjaciół świątecznymi prezentami oraz pysznym ciastem przygotowanym przez rodziców. Bardzo serdecznie im za to dziękujemy, tak jak wspierającym nasze przygotowania sponsorom: Dyrekcji Banku Pekao S. A. w Janowie Lubelskim oraz Prezesowi Spółki TRANS – PAL w Dzwoli Panu Stanisławowi Gzikowi. Spotkanie to „pomalowało” nasze serca nie tylko pięknymi kolorami bliskości z drugim człowiekiem, ale otworzyło je bardzo szeroko na miłość, której pragną wszyscy ludzie.

Opiekunem bożonarodzeniowych przeżyć była Pani Irena Basaj – nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej w Dzwoli. Bardzo serdecznie dziękujemy również Dyrekcji „BARKA” Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim za cudowne przyjęcie nas u siebie.

Irena Basaj