sobota, 20 styczeń 2018, Imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

Co nowego w kalendarzu imprez 2018 roku?

W bieżącym roku czeka na nas wiele atrakcji. Zapraszamy na imprezy promocyjne, sportowe, integracyjne, jak również na uroczystości patriotyczne. Zaznaczmy, iż w bieżącym roku będziemy obchodzić 100 lecie Niepodległości, dlatego też w kalendarzu imprez Gminy Janów Lubelski odnajdziemy wydarzenia, których forma będzie nawiązywać do niniejszego Jubileuszu.

Natomiast wśród wydarzeń patriotycznych należy wymienić: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych (marzec), 3 maja  - Uchwalenie Konstytucji 3 Maja, 74 rocznicę Bitwy Partyzanckiej na Porytowym Wzgórzu, 12 lipca - Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej, 30 września - 79. Rocznica zakończenia działań obronnych Grupy płk. Tadeusza Zieleniewskiego, 5 listopada - Odzyskanie Niepodległości w Janowie Lubelskim, 11 listopada - 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Natomiast pisząc o imprezach o charakterze promocyjnym, czy sportowym - 14 stycznia zapraszamy na II zimowy Maraton Rowerowy Biały Kruk. Dokładnie 3 maja na kolejną rowerową imprezę Mazovia MTB Marathon z Cezarym Zamaną, zaś 6 maja odbędzie kolejna impreza rowerowa KROSS ROAD TOUR. W maju, po raz dziesiąty  wyruszymy Krajoznawczym Rajdem Rowerowym „Szlakami Leśnego Skarbca” (organizator Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji). W maju odbędzie się również Festiwal Folkloru „Jarmark Janowski”. W czerwcu zapraszamy na Dzień Dziecka z Janowskim Ośrodkiem Kultury i Gminą Janów Lubelski.

Dnia 24 czerwca (niedziela) zapraszamy na DNI JANOWA. Gościem imprezy będzie zespół IRA. Od 29 czerwca do 1 lipca będą trwały Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie w Łążku Garncarskim organizowane przez Muzeum Regionalne. Lipiec to Festiwal Artystów Filmu i Telewizji FART, to Festiwal Muzyki Tradycyjnej „Na rozstajnych drogach”.

Natomiast w sierpniu, a dokładnie 11- 12 sierpnia zapraszamy na Festiwal Kaszy Gryczaki. W tych dniach koncertować będą m.in. takie zespoły jak: Bayer Full i Skaldowie.

Dni Janowa, jak również Festiwal Kaszy Gryczaki odbędzie się w Parku Misztalec.

Dodajmy, iż w bieżącym roku relizowanych będzie wiele imprez rowerowych, których organizatorem będzie Bike Club Janów Lubelski.

Tekst i foto: Dorota Kozdra