czwartek, 18 styczeń 2018, Imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

Benefis Janiny Chmiel z okazji 80 urodzin

Janowski Ośrodek Kultury, Muzeum Regionalne, Szkoła Suki Biłgorajskiej w Janowie Lubelskim zorganizowała wyjątkowe spotkanie z okazji  osiemdziesiątych urodzin Janiny Chmiel – śpiewaczki ludowej, tancerki z Wólki Ratajskiej. Nie sposób przecenić podejmowane przez Janinę Chmiel inicjatywy służące krzewieniu i upowszechnieniu muzyki ludowej naszego regionu. Przykładem są liczne nagrody i wyróżnienia, które Pani Janina otrzymywała w ciągu około trzydziestoletniej karierze artystycznej. M.in. jest laureatką ogólnopolskiej nagrody im. O. Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”, stałą bywalczynią Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych, wyróżniona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Spotkanie odbyło się 28 grudnia 2017 roku w Janowskim Ośrodku Kultury. Janinie Chmiel towarzyszyły jej  uczennice: wnuczka – Anna Chmiel i kuzynka Agnieszka Łukasik. Życzenia zostały złożone przez Antoniego Kulpę – Wicestarostę Janowskiego, Józefa Zbytniewskiego – Wójta Gminy Godziszów, Łukasza Drewniaka – Dyrektora Janowskiego Ośrodka Kultury, Lidię Tryka – instruktor ds. folkloru JOK, szefowa zespołu śpiewaczo – obrzędowego „Janowiacy”. Życzenia i gratulację w imieniu Burmistrza Janowa Lubelskiego Krzysztofa Kołtysia przekazała Barbara Nazarewicz – Dyrektor Muzeum Regionalnego.

Wspaniałym prezentem dla Jubilatki był koncert Mistrzów i Uczniów Szkoły Suki Biłgorajskiej.

Szczegóły wkrótce.

Tekst i foto: Dorota Kozdra